مازیچال

مازیچال کجاست؟

از زیباترین روستاهای مازندران و جاهای دیدنی کلاردشت و چالوس می باشد که ترکیبی از جنگل ، ابر ، آبشار ، منازل ویلایی ، چشمه و حیات وحش بی نظیر را در خود جای داده است و در ارتفاع 2650 متری از سطح دریا از بلندترین مناطق مسکونی در ایران می باشد.

جنگل های عباس آباد مازیچال

در اطراف روستا طبیعتی به چشم میخورد که مسافران را به وجد می آورد، ادقام جنگل های عباس آباد با ابرهای عبوری از رشته کوه های البرز و منظره ای زیبا به سمت ییلاقات کلاردشت با بیشترین تعداد درختان بلوط و افرا در شمال کشور حس بی نظیری به شما القا می کند.

پوشش جانوری و گیاهی مازیچال

در روستای مازیچال علاوه برد درختان بلوط و افرا گیاهان و درختان سرسبز دیگری به چشم میخورند که از جمله مهم ترین آنها می توان به درخت تمشک، درخت توسکا، درخت نراد و سپیدار، درخت گلابی و فندق، درخت توت و سیب وحشی، درخت ممرز و بلوط سیاه، درخت زالزالک و ازگیل، درخت خوج و آلو اشاره کرد.

از لحاظ پوشش جانوری همانطور که در جدول مشخصات روستای مازیچال مازندران عنوان شد ، این منطقه ثبت در سازمان جهانی ای بی ام می باشد و در دسته مهم ترین مناطق کره زمین برای زندگی پرندگان است، از جمله حیواناتی که در این منطقه قابل رویت هستند و زندگی می کنند می توان به بلدرچین، جغد، خوک، گراز، شغال، روباه، لاشخور، قرقاول، عقاب ایرانی، کبوتر و کبک، گرگ و گورکن؛ جوجه های تیغی، پلنگ و خرس وحشی ، سنجاب و گوزن اشاره کرد.

تفریح در مازیچال

در روستای مازیچال همیشه گروه های کوهنوردی در آخر هفته به چشم میخورند که با تجهیزات کامل قله های مرتفع روستا را فتح می کنند.

همچنین در طول فصل تابستان تورهای آفرود در این منطقه برگزار می شود و خودروهای فراوانی در جاده های خاکی و جنگلی مازیچال به تفریح می پردازند، پیاده روی و دوچرخه سواری از ابتدای جاده کردمحله به روستای مازیچال خود از دیدنی های دهکده محسوب می شود که شما می توانید با دارا بودن تجهیزات پیاده روی مناسب از مناطق دیدنی این اطراف استفاده نمایید.

کمپ و طبیعتگردی هم عضو جدانشدنی ای سفر هست.

چگونه به مازیچال برویم ؟

برای مراجعه به این منطقه ابتدا به جاده چالوس می روید و از آنجا با عبور از مرزن اباد و کلاردشت و طی مسیر 3 کیلومتر به کرد محله می رسید و سپس ازکردمحله با طی مسیری 1.5 کیلومتری به فرعی مازیچال خواهید رسید ، بهتر است خودروی مدرنی داشته باشید تا بتوانید ارتفاعات را طی کنید در غیر اینصورت بهتر است خودروی سواری خود را در کرمحله پارک کنید و پیاده یا با خودروهای روستائیان به مازیچال بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.